Komunikat organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2018

P2018Uroczystość ogłoszenia wyników VIII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w Kolorach” – W ŚWIECIE PSOWATYCH odbędzie się w sobotę, 26 maja  2018 r. o godz. 12.00 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu  Jagiellońskiego w Krakowie  (ul. M. Kopernika 27) – budynek główny, II piętro (budynek bez windy).
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa wyłącznie nagrodzonych prac uczestników konkursu.

Z uwagi na trwającą modernizacją Palmiarni Victoria Ogrodu Botanicznego – wystawę  prac wyróżnionych w Konkursie będzie można oglądać w Galerii KONTUR Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 (w dniu Konkursu do godziny 15.00), natomiast prace, które zdobyły  „Kwalifikacje do wystawy”  będą prezentowane w terminie późniejszym, który podamy na stronie internetowej po uroczystym finale (wraz z listą uczestników wystawy).

Na tegoroczną edycję Konkursu nadesłano 1423 prace.  Nie wszystkie prace posiadały czytelnie opisane metryczki i pełne dane, w związku z tym jeżeli przeglądając załączony przez nas wykaz nagrodzonych prac będą mieli Państwo wątpliwości, prosimy o kontakt (tel.: 12 411 67 03. Fotorelację z przebiegu finału Konkursu zamieścimy po 27 maja 2018 r.

W trakcie uroczystego finału Konkursu, uczestnicy, którzy zdobyli „Kwalifikacje do wystawy” oraz „Wyróżnienia” otrzymają dyplomy, natomiast laureaci, którzy zdobyli I, II lub III miejsce dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

Jury, któremu przewodniczył artysta malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków  Piotr Lutyński  - oceniło prace w kategoriach wiekowych oraz z podziałem na techniki wykonania. Przyznało I, II, III Miejsca, Wyróżnienia  i Kwalifikacje do wystawy (lista uczestników, którzy zdobyli miejsca, podana w przypadkowej kolejności)

 

TECHNIKI GRAFICZNE_______________________________________________________

WYRÓŻNIENIA:

Kornelia Grzymała l.12 Łomża

Natalia Kurzyńska l. 21 Rybnik

Lena Kubiak l.9 FILIA GDK Gryfino

Martyna Zakrzewska l. 14 Rybnik

Marta Dobrowolska l. 11 Łomża

Marlena Kostrzewa l. 18 Rybnik

Klaudia Musioł l. 21 Rybnik

Julia Kurzawska l11 Orzesze

Karolina Lasończyk l. 12 Rybnik

Maja Mieczkowska l.11 Łomża

Julia Borowiak l. 10 Wrocław

Martyna Patkiewicz l. 10 Wrocław

Weronika Artemenko l.9 Wrocław

Paulina Gębicka l. 10 Wrocław

Krzesimir Tarnas l. 10 Wrocław

Alicja Solmińska l. 10 Serock

Antek Świerczyński l. 9 Serock

Anna Główka l. 11 Lublin

Nina Starzyńska l. 8 Lublin

MIEJSCA:

Weronika Chodorowska l. 10 Lublin

Małgosia Durko l. 9 Lublin

Jakub Kurzawski l. 6 Orzesze

Magdalena Gruszczyk l.19

MALARSTWO___________________________________________________

WYRÓŻNIENIA:

Julia Klid l. 7 Ukraina  

Piotr Krop l. 8 Czechy

Patricija Tropa l. 11 Latvia

Liva Kuple l. 11 Latvia

Aleksandra Ławruszko l. 13 Grodno

Yuliia Levchenko l.12 Ukraina

Daria Dwiluk l. 8 Ukraina

Ewa Szkandera l. 7 Czechy

Miriam Liszwan l. 10 Czechy

Eugeniya Cheznova l. 10 Ukraina

Timofiej Gavrilovski l. 4,6 Rosja

Katarzyna Dzierzbicka l. 14 Lublin

Patryk Jendruchniewicz l. 14 Lublin

Felina Kwiatkowska l. 18 Chrzanów

Jakub Całka l. 19 Wolsztyn

Sandra Szydło l.11 Kraków

Piotr Machwitz l. 18 Łódź

Martyna Wruck l. 19 Wolsztyn

Klaudia Monika Kaczmarek l. 19 Wolsztyn

Rozalia Lajzer l. 17 Ostróda

Kamil Łukasz Miętki l. 17 Wolsztyn

Ewelina Pagieła kl. III Kraków

Zofia Złomiańczuk l. 13 Kraków

Zuzanna Wosik l. 16 Chrzanów

Kacper Zaranek l. 19 Mielec

Agnieszka Knap l. 17 Mielec

Aleksander Sweryd l. 17 Radków

Kamila Włusek l. 12 Kraków

Mateusz Himmel l. 20 Skierniewice

Agnieszka Czymczuk l. 15 Ustrzyki Dolne

Filip Cypara l. 9 Sosnowiec

Paulina Szaton l. 9 Piekary Śląskie

Ania Krajewska l. 11 Serock

Nadia Ziętara l. 9 Kraków

Anna Ratajewicz l. 15 Kraków

Natalia Kostańska l. 12 Sompolno

Krzysztof Słowikowski l. 10 Kraków

Wiktoria Rogalska l. 12 Długosiodło

Malwina Bączkowska l. 11 Sompolno

Łukasz Paczkowski l. 15 Łódź

Olga Wołodko l. 11 Krzeszowice

Aleksandra Gałczyńska l. 17 Cerekwica Nowa

Wiktoria Lewandowska l. 12 Łapy

Mateusz Helman l. 12 Modlnica

Wiktor Budzyński l. 12 Lublin

Agnieszka Wojtanowska l. 14 Dobczyce

Zuzanna Reluga l.17 Biała Podlaska

Emilia Szmyd l. 15 Zielonki

Klaudia Korejba l. 13 Sompolno

Majka Olczak l. 11 Gryfino

Zuzanna Zgłobicka l. 12 Kraków

Antonina Frieske l. 17 Gorzów Wielkopolski

Julia Żądło l. 16 Świerzawa

Julia Gajdzik l. 15 Czeladź

Iga Michalik l. 12 Kraków

Dawid Kluska l. 12 Tokarnia

Aleksandra Jastrzębska l. 16 Kraków

Martyna Szlawska l. 16 Cerekwica Nowa

Antonina Gałczyńska l. 9 Bochnia

Sara Janik l. 15 Kłobuck

Maja Jenerał l. 7 Gliwice

MIEJSCA:

Ieva Biseniece l.13 Latvia  

Anastazja Kirbaba l. 8 Ukraina

Zuzanna Lisztwan l.14 Czechy

Oliwia Wyrwa l. 14 Tytuł pracy: Mira

Julia Erber l. 10 Sompolno

Natalia Baczyńska l. 6 Chełm

Kornelia Miąsko l. 10 Kraków

Weronika Tarasiuk l. 11 Lublin

Miłosz Lenard l. 8 Zamość

Małgorzata Proszek l. 11 Tokarnia

Miłosz Wojtowicz l. 9 Bolesławiec Śląski

Aleksandra Kowalik l. 11 Kielce

Zofia Pacześniak l. 11 Rzeszów

Monika Romanowska l. 18 Gorzów Wielkopolski

Alicja Worwa l. 11 Tokarnia

Michalina Olechowska l. 9 Gryfino

Klaudia Kulik l. 13 Biłgoraj

Marcin Jurczyk l. 15 Rybnik

Marek Gil l. 14 Tworóg

Marcin Maciaszczyk l. 16 Łódź

Eryk Radłowski kl. VII Mielec

Mateusz Połeć l. 22 Skierniewice

Jakub Kuwik l. 10 Kraków

Rafał Antos l. 23 Skierniewice

Piotr Traczyk l. 23 Skierniewice

Jakub Wojciechowski l. 10 Kraków  

RYSUNEK________________________________________________________

Wyróżnienia:

Karolina Dziwisz l. 17 Wodzisław Śląski

Katarzyna Włodarczyk l. 11 Miszkowice, Lubawka

Karolina Kazimierczak l. 18 Zduńska Wola, Janiszewice

Olga Saran l. 9 Krasnystaw

Weronika Greń l. 17 Cieszyn

Zuzanna Szyda l. 13 Dąbrowa Zielona

Aleksandra Kurdziel l. 15 Trzebinia

Wiktoria Szczypior l. 14 Kłobuck

Malwina Ostrowska l. 15 Chorzów

Paulina Dziedzina l. 13 Biecz

Natalia Berdychowska l. 15 Kłobuck

Gabriela Przeworczyk l. 17 Żywiec

Monika Dyrek kl. III Gim. Trzebinia

Emilia Olczyk l. 15 Wabryzch

Ewa Potapczuk l. 10 Lublin

 

 MIEJSCA:

Sylwia Mann l. 16 Tychy

Klaudia Kida l. 20 Olszyna

Magdalena Grzela l. 14 Katowice

Emilia Pazdur l. 15 Gorlice

FOTOGRAFIA_______________________________________________

 

MIEJSCA:

Anna Adamczyk l. 12 Kraków

Amelia Brój l. 13 Opole

Krzysztof Sacharewicz l.9 Bielsk Podlaski

WYRÓŻNIENIA:

Monika Adamiec l. 13 Czechy

Oliwia Marciniak l. 15 Łódź

Adrianna Bator l. 15 Kraków

Daniel Janota l. 19 Cieszyn

MALARSTWO NA PŁÓTNIE___________________________________

WYRÓŻNIENIA:

Natasza Kobuszko l. 15 Tychy

Anna Szyndrowska l. 16 Lwówek Śląski

Natasza Nowak Serock, tytuł pracy: Spacerek

Paulina Fizek l. 17 Cieszyn

Agata Wojtowicz l. 14 Gdynia

Oliwia Smolak l. 15 Kłobuck

       MIEJSCA:

Kinga Sadowska l. 21 Sosnowiec  

Julia Zaród l. 17 Dąbrowa Górnicza  

Emilia Blady l. 16 Bytom 

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY

FOTOGRAFIA:

Karolina Kozik l. 15 Kobiórz

Karolina Malik Kobiórz

Maria Filocha l. 11 Gdańsk

Natalia Wojtyło l. 13 Lipiny Dolne

Patryk Tytro l. 12 Płock

Agata Adamczyk l. 11 Kraków

Wiktoria Malach l. 16 Oleszyce

Emilia Kulawik kl. IV a

Izabela Lipnicka l. 15 Łódź

Marcin Podgórski l. 12 Płock

Dominika Ligas l. 12 Tylmanowa

Jakub Skóra l. 16 Psary

Tymoteusz Buliński l. 13Niegowonice

Oskar Urban l. 13 Niegonowice

Weronika Ponińska l. 12 Kraków

Emilia Udziela l. 14 Tylmanowa

Wiktoria Bańka l. 15 Płock

Aleksandra Papierok l. 16 Wodzisław Śląski

Adrian Dmitruk l. 8 Bielski Podlaski

Anna Rokicka l. 8 Bielsk Podlaski

Natalia Przybyła l. 16 Wodzisław Śląski

Mikołaj Muśko l. 8 Bielsk Podlaski

Jarosław Marcinek l. 14 Lublin

Vanessa Nowaczewska l. 14 Proboszczów

Karolina Soja l. 16 Wodzisław Śląski

Aleksandra Ochman l. 17 Wodzisław Śląski

Kinga Bokowy l. 15 Tymbark

Joanna Kozieł l. 15 Lublin

Wiktoria Niemiec l. 12 Kraków

Jakub Kowalski l. 12 Płock

Kacper Serafin l. 13 Olbięcin

Natalia Kozłowska l. 18 Gdańsk

Maciej Obrębski l. 9 Sierpc

Magdalena Ciesielska l. 13 Tylmanowa

Martyna Pałubicka l. 14 Gdańsk

Szymon Lech l. 12 Kraków

Julia Małkowska l. 17 Kraków

Natalia Jedynak l. 12 Siemianowice Śląskie

Anna Obrębska l. 12 Sierpc

Roksana Zając l. 14 Dobczyce

Julia Tydman l. 14 Ełk

Daria Kalińska l. 16 Janikowo

Zuzanna Kuznar l. 12 Płock

Julia Bębenek l. 14 Pcim

Krzysztof Stopyra l. 13 Stare Oleszyce

Oliwia Dobrosielska l. 12 Płock

Martyna Biały l. 13 Tylmanowa

Anna Biały l. 14 Tylmanowa

Szymon Skóra l. 14 Psary

Krzysztof Sacharewicz l. 9 Bielsk Podlaski

Ksenia Sobecka l. 14 Janikowo

Jan Drabek l. 10 Mysłowice

Alicja Dulny l. 16 Kraków

Marta Malik, Kobiór

KWALIFIKACJE DO WYSTAWY

MALARSTWO I RYSUNEK :

Gabriela Sobek l.12 Czechy

Patrick Rafalko l. 9 USA

Sara Cieply l. 8 USA

Małgorzata Pawłowska l. 11 Grodno

Julia Daragan l. 9 Ukraina

Raimonda Liga Kreicberga l. 13 Latvia

Marta Stodola l. 12 Czechy

Zuzanna Klorek l. 16 Częstochowa

Oliwia Baca l. 10 Tychy

Amelia Gieburowska l. 10 Kraków

Antoni Machał l. 9 Gliwice

Katarzyna Olech l. 16 Dąbrowa Chełmińska

Maja Tomczyk l. 10 Łomża

Jakub Niklas l. 13 Gdańsk

Julia Garczarczuk l. 10 Piekary Śląskie

Zuzanna Nowak l. 10 Opole

Ida Średnicka l. 10 Wrocław

Martyna Gozdek l. 13 Trzebinia

Alicja Sosna l. 7 Gliwice

Amelia Urbanek l. 9 Gliwice

Weronika Zięba l. 13 Jędrzejów

Aleksandra Szpytma l. 7 Markowa

Oliwia Grabik l. 12 Oleszyce

Julia Rajda l. 7 Wadowice

Joanna Trojanowska l.15 Rzeszów

Patrycja Wudarczyk l. 12 Sosnowiec

Julia Jedynak l. 12 Zawada

Maja Semeniuk l. 12 Czechowice-Dziedzice

Agnieszka Jakubas l. 16 Siedlce

Zofia Łapajerska l. 11 Kraków

Julia Janota l. 10 Sarnów

Aleksandra Stoś l. 15 Wałbrzych

Martyna Budniok l. 14 Piła

Amelia Miś l. 8 Wrocław

Maja Cybulska l. 15 Tychy

Maja Brzozowska l. 11 Kraków

Aniela Gorczyca l. 10 Nieporęt

Julia Krawczyk l. 9 Wrocław

Kinga Bodys l. 15 Krasnobród

Hanna Zdebel l. 10 Tychy

Kinga Wypart l. 14 Obrachcice

Zuzanna Kacperska l. 14 Legionowo

Julia Gorzula l. 15 Wola Batorska

Oliwia Anna Zawistowska l. 12 Legionowo

Agata Rucka l. 15 Gdynia

Piotrek Ziółkowski l. 11 Lublin

Maciej Schaefer l. 15 Gardeja

Wiktoria Mura l. 8 Rybnik

Sylwia Dąbek l. 14 Trzebinia

Maria Ornal l. 10 Lublin

Hanna Kaczmarczyk l. 15 Zielonki

Paulina Nawara l. 8 Opole

Weronika Bobek l. 14 Krzeszowice

Julia Marzec l. 13 Biłgoraj

Dagna Dąbrowska l. 11 Gryfino

Karolina Traore l. 15 Rzeszów

Bożena Rożko l. 6,5 Gryfino

Pola Cachro l. 12 Kraków

Barbara Kasprzak l. 5 Łęczna

Maria Osior l. 16 Lublin

Kornelia Ciosmak l. 13 Biłgoraj

Justyna Polak l. 16 Stronie Śląskie

Mateusz Tischner l. 13 Chełm

Edyta Szpilska l. 15 Rydułtowy

Szymon Woźniak l. 9 Katowice

Daria Matusiak l. 11 Gryfino

Hanna Hawel l. 16 Rydułtowy

Aleksandra Ducka l. 12 Kraśnik

Natalia Waszak l. 8 Radlin

Weronika Żmuda l. 10 Wola Radziszowska

Emilia Słabońska l. 15 Kraków

Oliwia Naturalna l. 13 Kłobuck

Paulina Dąbkowska l. 10 Książenice

Milena Lipska l. 13 Gryfino

Aleksandra Bargiel l. 13 Tokarnia

Natalia Auguściak l. 15 Kraków

Kinga Adamczyk kl. II d

Barbara Ligaj l. 13 Lublin

Zuzanna Maj l. 14 Słupsk

Selina Turgut l. 10 Sosnowiec

Sara Matuszewska l. 17 Węgliniec

Matylda Biernat l. 12 Długosiodło

Ewa Ochnio l. 11 Tychy

Emilia Stachowiak l. 13 Andrychów

Hanna Zaręba kl. IV  Kraków

Monika Ordynowska l. 6 Tychy

Emilia Fałowska l. 15 Zielonki

Marika Jabłońska l. 15 Dąbrowa Zielona

Gabriela Palasz l. 15 Katowice

Zofia Małkiewicz l. 9 Włocławek

Nina Brajczewska l. 8 Łomża

Marta Minichowska l. 9 Sompolno

Patrycja Jędrzejczyk l. 13 Tychy

Alicja Kulesza l. 12 Gdańsk

Julia Korpalska l. 17 Myszków

Izabela Brzesik l. 15 Frydrychowice

Oliwia Józkowicz l. 10 Krzeszowice

Natalia Miśkowicz l. 17 Gliwice

Klaudia Gadocha l. 9 Krzeszowice

Marianna Gałczyńska l. 10 Bochnia

Emilia Gonder l. 10 Lublin

Paulina Piłat l. 15 Zielonki

Amelia Drzazga l. 12 Samborzec

Aleksander Zaniuk l. 14 Kraków

Julita Walczak l. 15 Gardeja

Milena Krawczyk l. 11 Dąbrowa Zielona

Grzegorz Czarski l. 8 Kraków

Małgorzata Wnuk l. 12 Sosnowiec

Patrycja Mally l. 15 Świętochłowice

Adrianna Molong l. 20 Kraków

Maja Sajnaga l. 11 Lublin

Maja Bysiec l. 11 Sosnowiec

Julia Żyromska l. 13 Gdańsk

Marta Niklas l. 13 Gdańsk

Karolina Sordyl l. 12 Frydrychowice

Justyna Tomasiewicz l. 11 Zasów

Milena Krężałek l. 15 Rzeszów

Julia Kowal l. 11 Wieluń

Patrycja Lech l. 12 Rzeszów

Paulina Kurzacz l. 14 Truskolasy

Patrycja Jakubowska l. 17 Świętochłowice

Eliza Wróbel l. 11 Tokarnia

Maria Guzińska l. 12 Łódź

Weronika Maciejka l. 12 Bełżyce

Nina Młynarczyk l. 12 Łódź

Ida Woźniak l. 14 Łódź

Natalia Wójcik l. 14 Łódź

Bernardas Prunkas l. 6 Kraków

Rozalia Kaleta l. 15 Zagościniec

Michał Wolski l. 11 Sosnowiec

CERAMIKA, FORMY PRZESTRZENNE______________________________

WYRÓŻNIENIA:

Robert Ozorowski l. 10 Kraków

Maja Gajlusz l. 10 Wrocław

Zbigniew Dębski l. 11 Łódź

Lena Piotrowska l. 11 Gdańsk

Maja Jakóbczak l. 16 Bytom

Emilia Studentowicz l. 9 Nowy Targ

Apolonia Russjan l. 10 Gdynia

Jessica Wilniewczyc l. 19 Warszawa

Nadia Ferens l. 9 Drezdenko

Adrianna Jaroń l. 15 Warszawa

Anna Słaboń l. 10 Nowy Targ

Nikola Maćkowiak l.12 Drezdenko

Lilianna Wozół Kraków

Aleksandra Cirka l. 8 Polkowice

Julia Abratońska l.11 Katowice

Martyna Grygiel l. 18 Polkowice

Karolina Domańska l. 17 Świdnik

Wojciech Pietrzak l. 9 Świętochowice

Emilia Malosek l. 10 Opole

Nikola Sikorska l. 11 Drezdenko

Julia Glądała l. 10 Wrocław

Adrianna Wróbel l. 18 Wrocław

Magdalena Gasztych l. 10 Opole

Maryla Łukaszczyk l. 10 Zakopane

Julia Harbut, l. 11, Zakopane

 

MIEJSCA:

Aleksandra Czajka l. 13 Wrocław

Samira Salameh l. 13 Warszawa

Mateusz Ziaja l. 7 Sarnów

Weronika Kołaczek l. 14 Wrocław

Lena Paradowska l. 7 Kraków

Wojciech Wojtala l. 21 Koronowo

Wiktoria Szulkowska l. 14 Wyszków

Magdalena Dorniak l. 11 Mysłowice

Paulina Polaniak l. 11 Tokarnia

Natalia Kąkol l. 17 Drezdenko

Michał Bartoń l. 10 Błażowa

Samuel Sokołowski l. 14 Łódź

 

       KWALIFIKACJE DO WYSTAWY:

Natasza Wiśniewska l. 9 Katowice

Milena Bachta l. 12 Dąbrowa Górnicza

Julia Guguła l. 7 Kraków

Helena Filip l. 6 Kraków

Alicja Gryglak l. 7 Kraków

Hanna Dziubek l. 6 Kraków

Amelia Loch l. 11 Opole

Nikodem Szumiec l. 12 Modylnica

Lena Okręglicka l. 10 Katowice

Agata Zięba l. 6 Opole

Zofia Kałużniak l. 11 Drezdenko

Zuzanna Koziołek l. 13 Polkowice

Piotr Dworzak l. 12 Kraków

Filip Dąbek l. 14 Psary

Maja Chrobak l. 8 Zakopane

Ala Talaga l. 13 Zakopane