Komunikat organizacyjny Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2019

Nisorożec 2019Uroczystość ogłoszenia wyników IX Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Przyroda w Kolorach” – NA RATUNEK PRZYRODZIE  odbędzie się w sobotę, 25 maja  2019 r. o godz. 12.00 w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu  Jagiellońskiego w Krakowie  (ul. M. Kopernika 27) – budynek główny, II piętro (budynek bez windy).

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa wyłącznie nagrodzonych prac uczestników konkursu.

       Fotorelację z przebiegu finału Konkursu zamieścimy po 26 maja 2019 r.

W trakcie uroczystego finału Konkursu, uczestnicy, którzy zdobyli „Kwalifikacje do wystawy” oraz „Wyróżnienia” otrzymają dyplomy, natomiast laureaci, którzy zdobyli I, II lub III miejsce dyplomy oraz nagrody książkowe.

Jury, któremu przewodniczył artysta malarz, rzeźbiarz, autor akcji, instalacji, obiektów i rysunków  Piotr Lutyński  - oceniło prace w kategoriach wiekowych oraz z podziałem na techniki wykonania. Przyznało I, II, III Miejsca, Wyróżnienia  i Kwalifikacje do wystawy (lista uczestników, którzy zdobyli miejsca, podana w przypadkowej kolejności).

Czytaj więcej...

LAJCONIK 2019 WYSTARTOWAŁ !!!

IMG 5449

Czytaj więcej...

XIXI Wojewódzki Konkurs Fortepianowy im. Grzegorz Bednarka „MUZYKA POLSKA”

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019 04 03 160901Zapraszamy dzieci i  młodzież pobierającą naukę gry na  fortepianie we wszystkich typach szkół i placówek z wyłączeniem uczniów  szkół muzycznych, do udziału w XIX Wojewódzkim Konkursie Fortepianowym im. Grzegorz Bednarka „MUZYKA POLSKA”. Wiek uczestników do 21 lat. Uczestnicy obowiązkowo prezentują dwa utwory – jeden kompozytora  polskiego, drugi dowolny - w łącznym czasie do 15 minut, solo lub  w duecie. W konkursie mogą brać udział również dzieci i młodzież ucząca się indywidualnie gry na fortepianie Konkurs odbędzie się w dniu 24 maja 2019 r. REGULAMIN     ZAŁ NR 1 AL.

Turniejowa sobota w MDK - Kings Of War

IMG 543330 marca 2019 r.  Klubu Edukacji Kulturalnej  Kings Of War.

udowa armii nie opiera się na pojedynczych modelach a regimentach. Gra pozbawiona jest powszechnych w innych systemach tabeli i wzorników a wszystkie ataki i testy oparte są na kości sześciościennej K6.

Producent zezwala na używanie modeli dowolnej firmy, i zapewne jest to jeden z powodów dla którego kolejni gracze przekonują się do KoW. Na Turnieju dominowało środowisko krakowskie.           AL.

Czytaj więcej...

Śpiewamos – Krakowska Lekcja Muzyczna 2019

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019 03 27 141023Śpiewamos – Krakowska Lekcja Muzyczna 2019 to oryginalny, autorski projekt mający na celu poznawanie i praktykowanie muzyki afro-brazylijskiej. W tym roku odbędzie się już trzecia edycja warsztatów, będąca kontynuacją cieszącej się rosnącą popularnością misji rozpowszechniania kultury afrobrazylijskiej w tej części Europy.

Czytaj więcej...

Turniejowa sobota w MDK - Grunwald - Middle-Earth SBG.

IMG 528123 marca 2019 r.  w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 miał miejsce Turniej Grunwald Middle-Earth SBG Tym razem pojawiło się dużo nowych obiektów wzbogacających tereny, które zaistniały po raz pierwszy na niedawno organizowanych „Krakowskich Manewrach.                   AL

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy malarstwa Longiny Bujas "Ogród kwiatowy"

52 IMG 5151

22 marca 2019 r.  w Ośrodku Kultury im. C. K. Norwida na oś. Górali w Krakowie miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Longiny Bujas.

W trakcie wernisażu wystawy malarstwa zatytułowanej „Ogród kwiatowy”, aktor Piotr Majewski czytał wiersze autorstwa Longiny Bujas, a oprawę muzyczną w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego z Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 przygotowała Magdalena Stanisz.

Gratulujemy autorce wystawy,  talentu malarskiego i literackiego!!!        

Foto-relacja poniżej                                                       AL.  

Czytaj więcej...

Turniejowa sobota w MDK

IMG 4927

 16 marca  2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej MDK, miał miejsce Turniej Grunwald Fantasy Battle The 9th Age. Uczestnikami są miłośnicy strategicznych gier bitewnych nie tylko z Krakowa. Miejscem spotkań jest sala widowiskowa MDK. Poniżej fotorelacja z pól bitewnych.  

Czytaj więcej...

Tańczący jumer z MDK na Grunwaldzkiej

1 Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2019 03 17 003745Poniżej prezentujemy nagrodzony pierwszym miejscem film o pasji. Autorem i zarazem główną postacią jest Adam – jumper tańczący w Creative Squad Kraków. W czerwcu będziemy mogli oglądać projekt, który jumperzy zaprezentują   w ramach Festiwalu Święto Ogrodów. Jeśli zaineresował cię film zapraszamy do MDK na Grunwaldzką 5 w Krakowie.     /Pobierz plik mp4 do odtwarzania/                                                       AL.

Załączniki:
Pobierz plik (min JumpStyle.mp4)min JumpStyle.mp4[ ]28577 kB

"Targ staroci"

IMG 4549 6 marca  2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie miał miejsce   uroczysty finał „Konkursu Literacko-Plastycznego NA GRZEGÓRZKACH”.

Poniżej prezentujemy pracę konkursową laureata I miejsca w kategorii literackiej Łukasza Barysa, zatytułowaną „Targ staroci”.                         AL.

Czytaj więcej...

SCENA RUCHU na I Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych

1 20190309 173941 0018 marca 2019 r.   zespół baletowy „Scena Ruchu” z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 wziął udział w I Międzynarodowych Spotkaniach Artystycznych organizowanych przez Fundację Widowisk Masowych. Spotkania odbywały się na Krakowskiej Scenie „i”

Organizatorzy wręczyli Zespołowi „Scena Ruchu” DYPLOM LAUREATA.

Wszystkie układy zaprezentowane na Spotkaniach były autorstwa choreografa Swietłany Olszak.

Foto-relacja poniżej (czytaj więcej).

                 Gratulujemy!!!                       AL.

Czytaj więcej...

Konwersatorium filozoficzne

Czytaj więcej...

Turniejowa sobota w MDK - WH40

IMG 4852 35724 1000 800 809 marca 2019 r.- kolejna sobota w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie pod znakiem Turnieju Grunwald. Tum razem Warhammer i tradycyjna 40 000. Na stołach zagościła duża różnorodność wystawianych jednostek (pojawiły się  zmechanizowane armie, potwory, różnorodna wyspecjalizowana piechota jak i też już zapomniani epiccy bohaterowie).

Poniżej foto-relacja z Turnieju.                                     AL

Czytaj więcej...

XXIII Wojewódzki Przegląd Gitarowy

Przegląd Gitarowy 2019Zapraszamy do udziału wXXIII Wojewódzkim Przeglądzie Gitarowym,który odbędzie się dnia 8 czerwca 2019 r.  (sobota) w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie (sala widowiskowa II p). Przegląd jest adresowany do uczestników zajęć w   szkołach i placówkach wszystkich typów, instytucji kultury, uczących się gry na gitarze elektrycznej, klasycznej i akustycznej.

Rozpoczęcie Przeglądu o godzinie 8 czerwca 2019 r. o godz.10.00. Zgłoszenia udziału w Przeglądzie należy przesłać do dnia 29 maja 2019 r. 

Regulamin i oświadczenia tutaj do pobrania.                               AL.

Finał Konkursu NA GRZEGÓRZKACH

IMG 45016 marca 2019 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 miał miejsce uroczysty finał

Konkursu Literacko-Plastycznego NA GRZEGÓRZKACH.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli jurorzy Konkursu w kategoriach: plastyczna i literacka. Grand Prix Konkursu otrzymała praca przestrzenna wykonana przez Dominikę Schroeder z Bydgoszczy.               

 

Fotorelacja poniżej.                  AL.

Czytaj więcej...

Komunikat organizacyjny Konkursu "Na Grzegórzkach"

Plakat Na Grzegórzkach

Komunikat organizacyjny Konkursu Literacko –Plastycznego „Na Grzegórzkach”

Jurorzy części plastycznej Konkursu:

Andrzej Łazarz – dyrektor MDK

Monika Ćwik – kierownik Działu Artystycznego, nauczyciel

Magdalena Zarychta – nauczyciel zajęć plastycznych

przyznali w trakcie obrad w dniu 27 lutego 2019 r. wyróżnienia oraz nagrody następującym uczestnikom:

Czytaj więcej...

IX Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH

Nisorożec

Zapraszamy do udziału w kolejnej, 9. edycji organizowanego przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5, Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH2019. Temat Konkursu:  NA RATUNEK PRZYRODZIE.Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 3 - 21 lat. Prace plastyczne  wykonane dowolnymi technikami można nadsyłać do dnia 2 maja 2019 r.(nie decyduje data stempla pocztowego). Finał Konkursu  odbędzie się dnia  25 maja 2019 r. (sobota) o godzinie 12:00 w  Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przy ulicy Mikołaja Kopernika 27. 

 Szczegóły wRegulaminie.                                 AL.    

Middle-Earth SBG - ostatnie zmagania przed Krakowskimi Manewrami 2019

hobbit 3Trwają intensywne przygotowania do Krakowskich Manewrów 2019 - największego ogólnopolskiego turnieju Middle-Earth SBG w Krakowie, w którym weźmie udział prawie sto osób! W sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5 odbył się w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej MDK turniej lokalny Middle-Earth SBG, podczas którego 26 osób testowało swoje rozpiski przed zbliżającymi się zawodami klasy master. Sprawdzone zostały też zmodyfikowane scenariusze oraz

Czytaj więcej...

Turniejowa sobota w MDK - STARS WARS ARMADA

IMG 3870Start: 26. 01. 2019 r. godz.: 10:00

Sala widowiskowa Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie, ul. Grunwaldzka 5

Pierwszy w Krakowie turniej klasy regionalnej   Star Wars Armada

Czytaj więcej...

FERIE ZIMOWE 2019 Z MDK NA GRUNWALDZKIEJ

FERIE PLAKAT 2019 W dniach 12- 25 stycznia 2019 r.  zapraszamy na feryjne zajęcia edukacyjne. W programie zajęcia w pracowniach Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej5, w Pracowni Artystycznej MDK przy ulicy Widok 4 oraz wyjęcia do instytucji kultury i kina.

P R O G R A M 

D O K U M E N T Y   D O P O B R A N I A

Wszystkie zajęcia programowe prowadzone są przez  nauczycieli Młodzieżowego Domu Kultury, nie są półkolonią, jednak plan zajęć umożliwia rodzicom pozostawienie dziecka na zajęciach pod opieką nauczycieli MDK codziennie od godziny 8:00. W odpowiedzi na prośby Rodziców, zajęcia wydłużyliśmy  do godziny 16.15. W ferie  istnieje również możliwość

Czytaj więcej...

Koncert zespołu wokalno - instrumentalnego MDK

09 IMG 257811 stycznia 2019 r.  w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkie j 5 w Krakowie miał miejsce niezwykły koncert zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez Magdalenę Stanisz. W tym roku szkolnym zespół występował  uświetniając wydarzenia na terenie Dzielnicy II Grzegórzki.                   AL.  Foto-relacja poniżej

Czytaj więcej...

Turniej Middle-Earth SBG na początek sezonu 2019

IMG 282312 stycznia  odbył się pierwszy w nowym rokuTurniej   Middle-Earth SBG. Format turnieju tym razem był mały - trzy bitwy na 600 pkt. Zwycięzcą okazał się Patryk Kucharski a tuż za nim uplasowali się Jakub Krochmal i Szymon Ryczko. W konkursie na najbardziej klimatyczną rozpiskę wygrał również Patryk Kucharski (grając Hunter Orkami) a najładniej pomalowaną armię wystawił Bartosz Dudasz. Foto-relacja poniżej.                                   AL

Czytaj więcej...

Studio Tańca Współczesnego na Impresjach Artystycznych

100 DSC0159717 grudnia 2018 ruczestnicy zajęć Studia Tańca Współczesnego  Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie, zaprezentowali w Teatrze im. Juliusza Słowackiego  w Krakowie, na  Scenie Miniatura etiudy taneczne przygotowane pod opieką nauczyciela choreografa Mariolę Kleczkowską. Prezentacje Studia odbywały się w ramach Impresji Artystycznych 2018 organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5.     Poniżej foto-relacja z wydarzenia.             AL.

Czytaj więcej...

Zespół baletowy MDK "Scena Ruchu" na Impresjach Artystycznych

337 DSC00983Impresje Artystyczne, to wydarzenie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Tradycyjnie już, miejscem Impresji jest  Teatr im. Juliusza Słowackiego  w Krakowie – Scena Miniatura a wykonawcami programów uczestnicy zajęć MDK.

Tegoroczne Impresje miały miejsce 17 grudnia 2018 r., zainaugurował je zespół baletowy MDK z ul. Grunwaldzkiej – SCENA RUCHU miniaturami baletowymi przygotowanymi przez nauczyciela choreografa Panią Swietłanę Olszak. Gościnnie wystąpiła grupa baletowa z Młodzieżowego Domu Kultury im.  K. I. Gałczyńskiego z ul. Beskidzkiej.                  AL.

Czytaj więcej...

NA GRZEGÓRZKACH - dodatkowy termin składania prac konkursowych

Plakat Na GrzegórzkachSerdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literacko - plastycznym NA GRZEGÓRZKACH.

Dodatkowy termin składania prac konkursowych 22 lutego 2019 r.

 

Regulamin do pobrania.

Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie oraz Rada Dzielnicy II m. Krakowa.       AL.

ŁEMPICKA - premiera Teatru na Uchodźstwie

47681186 2539450346070137 8380483498128965632 n 1Prawdziwie ludzka sztuka w kobiecym wydaniu.
Kizette Łempicka po latach decyduje się opowiedzieć historię życia swojej matki, sławnej malarki art déco - Tamary Łempickiej. Kobieta snuje rodzinną opowieść utkaną z radości, smutku, strachu, ale także ogromnej pasji i potrzeby wyzwolenia w niesprzyjających niejednokrotnie warunkach historycznych. Reżyseria Anna Kuźma

Występili: Julita Kamińska, Amanda Michalska,  Monika Mróz,  Agnieszka Zając.

Premiera spektaklu w ramach „Nocy z Teatrem na Uchodźstwie” 17.12. 2018 r. godz: 20:30
Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,  Scena Miniatura. Fotogaleria poniżej.

Czytaj więcej...

Wystawa rysunku i malarstwa

DSC00746

Wystawa prac dzieci z artystycznej szkoły z Drohobycza (Ukraina).

Miejsce:Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, ul. Grunwaldzka 5,

Galeria KONTUR.

Czas trwania wystawy: 18 grudnia 2018 r. – 28 stycznia 2019 r.

Poniżej internetowa prezentacja prac.                                     

Zapraszamy do ogladznia !                      AL.

Czytaj więcej...

Middle-earth powrócił!

DSC00622

W dniu 15 grudnia 2018 r w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5   odbył się parowy turniej gry Middle-Earth SBG kończący sezon 2018.

Par było aż 20, co dało okrągłe 40 osób! Format turnieju był duży - 2x 444 punkty na parę.

Gracze rozegrali kolejno trzy scenariusze: Lords of Battle, Seize the Prize oraz Capture and Control.

Czytaj więcej...

"KRÓLOWA ŚNIEGU" NA SPOTKANIU MIKOŁAJKOWYM

1 DSC00364Królowa śniegu  - spektakl „Teatru na Uchodźstwie” na podstawie baśni napisanej   w 1844 roku przez Hansa Christiana Andersena. W odróżnieniu od innych baśni napisanych przez Andersena opowieść ta  zrodziła się w wyobraźni autora i  opisuje losy pary dzieci – Gerdy i Kaja, które żyły w przyjaźni aż do jednego z wiosennych dni…

Akcja baśni najprawdopodobniej rozgrywa się w Heidelbergu /Niemcy/, a Teatr przeniósł ją na scenę Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5. Spektakl wyreżyserowała Anna Kuźma.  

Premiera: 9 XII 2018 r., godz. 15:00

Foto-relacja poniżej.                                      AL.

Czytaj więcej...

WYSTAWA PASTELI ELŻBIETY CZYŻ

IMG 0379

Wernisaż wystawy:   30 listopada 2018 r., godz. 18:30
Wystawa czynna: od 30 listopada do 19 stycznia 2019 r.

Miejsce: Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie, ul. Grunwaldzka 5

Czytaj więcej...

NA GRZEGÓRZKACH

1 Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2018 11 27 230557Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie literacko - plastycznym NA GRZEGÓRZKACH.

Organizatorem Konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie oraz Rada Dzielnicy II m. Krakowa 

Regulamin  do pobrania t u t a j

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]