SPOTKANIA Z LITERATURĄ NA GRZEGÓRZKACH

pobrane 2Od 27 marca do 12 czerwca 2018 r. odbyła się - w ramach „Spotkań z literaturą na Grzegórzkach” – II edycja „Warsztatów słowa”. Tytuł imprezy nawiązuje do starych tradycji rzemieślniczych, obecnych na Grzegórzkach także współcześnie.

 

Warsztaty prowadziła pani Magdalena Szymanowska -  doświadczony nauczyciel języka polskiego, juror konkursów recytatorskich i pisarskich.

          Podczas zajęć 72 uczniów ze Szkoły Podstawowej Ruchu Światło – Życie i Szkoły Podstawowej nr 77 doskonaliło kompetencje redakcyjne, podejmując samodzielne próby literackie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty poświęcone interpretacji obrazów B. Linkego oraz L. Sobockiego. Młodzi twórcy aktywnie uczestniczyli także w spotkaniu, podczas którego wcielili się w redaktorów oraz dziennikarzy, by wspólnie wyruszyć w literacką podróż nad jezioro Świteź i porozmawiać z mieszkańcami tamtych okolic o wydarzeniach sprzed lat.

          Warto dodać, że warsztaty I edycji odbywały się z udziałem uczniów XIII Liceum Ogólnokształcącego, na terenie Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, natomiast II edycja odbywała się w szkołach, co ułatwiło uczestnikom dostęp do tej formy kształcenia.

Zapraszamy do galerii, aby zapoznać się z najciekawszymi pracami.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne grupy!