Komunikat organizacyjny OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „STĄPAJĄC PO ZIEMI, DOTYKAJĄC NIEBA – DZIEJE I KULTURA PIERWOTNYCH NARODÓW AMERYKI PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ”.

gfufcuJury w dniu 24 listopada 2023 r. przyznało nagrody oraz wyróżnienia OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „STĄPAJĄC PO ZIEMI, DOTYKAJĄC NIEBA – DZIEJE I KULTURA PIERWOTNYCH NARODÓW AMERYKI PÓŁNOCNEJ I POŁUDNIOWEJ”.

Ogłoszenie werdyktu odbędzie się w dniu 27 listopada 2023 r. o godzinie 10:40 w Szkole Podstawowej nr 114 przy ulicy Łąkowej 31 w Krakowie. W sprawie odbioru dyplomów oraz nagród prosimy kontaktować się z sekretariatem Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 (tel.: 12 411 67 03; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Poniżej lista nagrodzonych oraz wyróżnionych uczestników Konkursu podana w przypadkowej kolejności.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2023.

jbohygifiZapraszamy do udziału w kolejnej, 13. edycji organizowanego przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5, Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2023. Temat Konkursu:KONIOWATEKonkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 2  3-25  lat. Prace plastyczne  wykonane dowolnymi technikami można nadsyłać do dnia15 GRUDNIA  2023 R.

Regulamin     AL.

Turniej Middle Earth SBG. 18 listopada 2023 r.

Turniej Middle Earth SBG 

Sala widowiskowa MDK przy ul. Grunwaldzkiej 5  w Krakowie

start: 9:00; 18 listopada 2023 r.

finisz:18:00

Fotogaleria 

Czytaj więcej...

Turniej A Song of Ice & Fire. 26 listopada 2023 r.

plakat songTurniej A Song of Ice & Fire  

Start: 8:30; 26 listopada   2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja 

 

Czytaj więcej...

Turniej Middle Earth SBG. 28 października 2023 r.

MEARTH

Turniej Middle Earth SBG.

23 października 2023 r. 

Sala widowiskowa MDK przy ul. Grunwaldzkiej 5  w Krakowie

start: 9:00

finisz:18:00         Fotogaleria                                      AL

Czytaj więcej...

Dzień Seniora na Grzegórzkach

1 rd ii326 października 2023 r.  w budynku Rodzinnych Ogródków Działkowych w Krakowie przy ul. Fr. Nullo 27,    uczestnicy  zajęć z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy  ulicy Grunwaldzkiej 5,  zaprezentowali  program artystyczny na „Dniu Seniora” Dzielnicy II Grzegórzki Organizowany przezMDK i Radę Dzielnicy II, tradycyjnie od wielu lat.  Uroczystość zakończyła się polonezem prowadzonym przez nauczyciela tańca z MDK Pana Adama Ćwika. Poniżej prezentujemy foto-relację z wydarzenia.                          AL

Czytaj więcej...

STĄPAJĄC PO ZIEMI, DOTYKAJĄC NIEBA - ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM

gfufcuWarunki uczestnictwa:

1. Wiek uczestników konkursu: od 6 do 21 lat.
2. Format prac: A4 lub większy.
3. Termin nadsyłania prac: do dnia 21 listopada 2023 r.

4. Technika wykonania: dowolna.

Więcej informacji w REGULAMINIE

Komunikat Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2023

p2023 1W odpowiedzi na zapytania zainteresowanych   13. edycją organizowanego przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5, Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2023 r. informujemy, że dopuszczamy do oceny również konie fantasy.        REGULAMIN     AL.

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny PRZYRODA W KOLORACH 2023.

jbohygifiZapraszamy do udziału w kolejnej, 13. edycji organizowanego przez  Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie przy ulicy Grunwaldzkiej 5, Międzynarodowego Konkursu Plastycznego PRZYRODA W KOLORACH 2023. Temat Konkursu:KONIOWATEKonkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży w wieku 2  3-25  lat. Prace plastyczne  wykonane dowolnymi technikami można nadsyłać do dnia15 GRUDNIA  2023 R.

Regulamin     AL.

Rodem z Salwadoru

plakat capoiera 2023

"Rodem z Salwadoru" to otwarte warsztatycapoeiry, spotkania, pokazy, odbywające się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicyGrunwaldzkiej 5 w Krakowie w ramach Klubu Edukacji Kulturalnej MDK. Warsztaty powstały z inicjatywy młodzieży pasjonującej się kulturą i tradycją latynoamerykańską.  Pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty miały miejsce 30 września 2023 r. na sali widowiskowej MDK . Zapraszamy na koleje wszystkich chętnych poznania egzotycznego klimatu rodem z Salwadoru!                         AL.

Dzień Seniora Dzielnicy II Grzegórzki

1 PLAKAT RD II 2023Dzieci i młodzież uczestnicząca na co dzień w zajęciach artystycznych   Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, od wielu lat prezentuje program  artystyczny na organizowanym dla Seniorów naszej dzielnicy  „Dniu Seniora   Dzielnicy II”.  26 października 2023 r.przed Seniorami zaprezentują się  między innymi grupy: elektronicznych instrumentów klawiszowych, tańca nowoczesnego oraz zespół wokalno-instrumentalny. Wejście na wydarzenie wyłącznie za zaproszeniami, do odbioru w siedzibie Rady Dzielnicy II Grzegórzki. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc jest ograniczona.  

AL.

Weekend z grami strategicznymi. Turniej ASOIAF

kugohygoy

7 października 2023 r. Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie po raz kolejny jest polem bitew ambitnej gry strategicznej o kontroli, intrygach, wielkich bitwach i politycznych machinacjach. Wszystko to, aby zdobyć symbol królewskiej władzy- Żelazny Tron. Jest on jednym ze znaków rozpoznawczych serii A Song of Ice & Fire  gratką dla miłośników uniwersum Gry o Tron autorstwa George'a R.R. Martina.  Start: 07 października  2023r.; godz. 9:00   FOTORELACJA                               AL.

Czytaj więcej...

Turniej Middle Earth SBG. 30 września 2023 r.

mIDDLE EARTH SBG 30 09 20923Turniej Middle Earth SBG 

Sala widowiskowa MDK przy ul. Grunwaldzkiej 5  w Krakowie

start: 9:00

finisz:18:00

Fotogaleria                                      AL

Czytaj więcej...

Turniej Star Wars

sTAR wARSStart: 23. 09. 2023 r. godz: 9:00- 18:00

Finisz: 24 09. 2023 r. godz. 16:00

Miejsce: sala widowiskowa MDK Grunwaldzka 5

Czytaj więcej...

Podsumowanie Mistrzostw Polski MALIFAUX

malifaux

2-3 września 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski w grę bitewniakową Malifaux. Jest to nowoczesny system typu skirmish dziejący w się w alternatywnej rzeczywistości. Modele stylizowane na epokę wiktoriańską wraz z elementami estetyki typu steampunk należące do ponad 30 graczy zmierzyły się w pięciu rundach aby w trakcie turnieju wyłonić najlepszego gracza. Turniej gościł graczy z zagranicy - przybyli do nas goście z Łotwy, Chorwacji, Czech oraz Niemiec. Malifaux jest systemem o aktywnej polskiej scenie turniejowej, gracze krakowscy regularnie toczą potyczki i z otwartymi ramionami zapraszają każdego, kto ceni nie tylko fantastyczne modele, ale również rozbudowaną fabułę i złożone mechaniki rozgrywki. To gra strategii i systemu, a pokusa jest największym wrogiem początkującego gracza Malifaux.

Weekend z grami strategicznymi. Magiczny świat A Song of Ice & Fire

jnljobo

Turniejowa niedziela  A Song of Ice & Fire  

Start: 9:00; 17 września  2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja                                                                                                          AL.

Czytaj więcej...

Prezentacje artystyczne w DPS

dpsUczestnicy zajęć muzycznych oraz baletu Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie zaprezentowali w dniu 14 września 2023 r. program artystyczny przygotowany dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Helclów 2 w Krakowie, który zaprosił również do udziału podopiecznych innych DPS’ów. Poniżej fotorelacja z wydarzenia.     

Czytaj więcej...

Zapraszamy na zajęcia dzieci w wieku przedszkolnym

1 1 FYTF kopiaSerdecznie zapraszamy na zajęcia dla  dzieci w wieku przedszkolnym do Artystycznego Klubu Malucha oraz Artystycznego Klubu Starszaka. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 12:20. Jest jeszcze kilka pojedynczych wolnych miejsc. Można zapisać dziecko na zajęcia pojedyncze lub też blok zajęć w trakcie całego tygodnia. Informacje dodatkowe: tel. 12 411 67 03.     AL

Zapraszamy na zajęcia od 4 września 2023 r.

1 oiu4 września 2023 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W pierwszym tygodniu września obowiązuje rozkład zajęć, który - w miarę możliwości - dostosowywać 

Czytaj więcej...

Zagłosuj w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

 

20Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków?  Już tylko 25 dni zostało do głosowania w ramach tegorocznej 10.  jubileuszowej edycji budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Oddać swoje głosy będzie można od 22 września do 6 października. Głosować może każdy

Czytaj więcej...

Rekrutacja na zajęcia w trakcie roku szkolnego 2023/2024

rekrutacja 2023 202425 sierpnia 2023 r. zakończyła się rekrutacja na zajęcia na rok  szkolny 2023/2024 do  Młodzieżowego Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5, również te odbywające się  w Pracowni Artystycznej MDK przy ul. Widok 4 oraz  prowadzone na terenie szkół przez nauczycieli MDK. Wszyscy kandydaci, którzy złożyli deklaracje kontynuacji, wniosek o przyjęcie na zajęcia lub wniosek uzupełniający zostali przyjęci. W dniu 31 sierpnia 2023 r. na tablicy informacyjnej MDK została opublikowana lista przyjętych na zajęcia. Chętni, którzy dotychczas nie zdążyli się zapisać na nasze zajęcia, mogą skorzystać z naszej oferty programowej w ramach rekrutacji również w trakcie całego roku szkolnego, w miarę wolnych miejsc w grupach, składając stosowny wniosek.   AL

Weekend w MDK z grą figurkową Star Wars: X-wing

Turniej_23_i_24_wrzesień_2023.jpgStar Wars: X-wing - turniej rangi Store Championship

miejsce:Kraków,  Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 

start:  23 września 2023 r.

Zapraszamy!                                          AL

 

 

"Mistrzostwa Polski 2023" strategicznej gry bitewnej Malifaux

malifaux2 i 3 września 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie odbywać się będą „Mistrzostwa Polski 2023” - dwudniowe potyczki miniaturowej strategicznej gry bitewnej Malifaux. W tej fabularnej grze, poprzez wyłom otwierający się do innego świata odkrywamy zarówno miasto-państwo, jak i świat w wymiarze równoległym, więc zapowiada się intrygująca akcja!         AL.

Turniej A Song of Ice & Fire. 19 sierpnia 2023

of ice 3Wakacyjny Turniej A Song of Ice & Fire  

Start: 8:30; 19 sierpnia  2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja   

Czytaj więcej...

Weekend z grami strategicznymi. Middle-Earth SBG

Middle 12W dniu 12 sierpnia 2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 odbył się kolejny turniej gry strategicznej osadzonej w tolkienowskim Śródziemiu - "Middle-Earth Strategy Battle Game".  

Najbliższy  turniej ME SBG odbędzie się w dniu 30 września  2023 r.                           AL.

Czytaj więcej...

Turniej A Song of Ice & Fire. 16 lipca 2023 r.

Turniej 16 lipca 2023

Turniejowa niedziela  A Song of Ice & Fire  

Start: 9:00; 17. 09.  2023 r.

w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5

Poniżej fotorelacja                                                                                                          AL.

Czytaj więcej...

ArtStudio zaprasza na zajęcia wakacyjne

art sa  ArtStudio  zaprasza od poniedziałku do czwartku (17-20 lipca 2023 r.). Kliknij w plakat.

 

Plenerowe "LATO Z MDK 2023" - KONKURS

1 PLENEROWE LATO 202314 lipca 2023 r.  zakończyło się „Plenerowe lato 2023 z MDK”. Uczestnicy plenerów  wakacyjnych, którzy wygrali konkurs na najlepszą pracę plastyczną  (z podziałem na kategorie wiekowe) nagrodzeni zostali  dyplomami oraz albumami:

- Maria Zięba

- Aleksandra Strzebońska

- Liliana Dębowska

- Magdalena Dutka

Czytaj więcej...

Podkategorie

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]