Niezwykłe spotkanie z historią i sztuką w krakowskiej "Bursztynowej Komnacie"

073-DSC01558Poszukując miejsc o wyjątkowych walorach edukacyjnych, historycznych i artystycznych odwiedziliśmy w dniu dzisiejszym (30 lipca 2015 r.) Amber Museum – Muzeum Bursztynu mieszczące się przy ulicy świętego Jana 2. W tym niezwykłym miejscu znajdującym się zaledwie kilkanaście metrów od Rynku Głównego, uczestnicy zajęć wakacyjnych Młodzieżowego Domu Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 podziwiali piękno bursztynu bałtyckiego, jego historię, sposoby pozyskiwania i obróbki, dzieła sztuki wykonane przez mistrzów oraz dowiedzieli się o jego właściwościach leczniczych. Oprócz zbiorów geologicznych, przedmiotów użytkowych, historycznych eksponatów czy kopii naszyjnika świętej Sybilli wykonanej przez artystkę Martę Włodarską mieliśmy okazję zobaczyć dzieła sztuki współczesnej między innymi rzeźbę Pegaza wykonaną przez artystę-rzeźbiarza Krzysztofa Jacka Sumieradzkiego z drewna gruszy srebrzonego, bursztynu bałtyckiego oraz kamienia.

Była również chwila odpoczynku w klimatycznym Summer Garden mieszczącym się w „Amber Museum”.            AL.

Informacja o „COOKIES”

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH ZGODNIE Z RODO – OBOWIĄZEK INFORMACYJNY

Szanowni Państwo, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Wasze dane osobowe, jest Młodzieżowy Dom Kultury z siedzibą przy ulicy Grunwaldzkiej 5, 31-526 Kraków. Wasze dane osobowe będą przetwarzane przez nas w celu realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę.
Informujemy, że:

  1. Macie prawo do żądania od administratora dostępu do Waszych danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
  2. Dane osobowe będą przechowywane przez okres wynikający z przepisów prawa, w szczególności ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.
  3. Macie prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  4. Podanie danych osobowych jest warunkiem realizacji usług świadczonych przez naszą jednostkę, określonych w przepisach prawa.
  5. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości świadczenia usługi, o którą się Państwo staracie.
  6. Podstawę prawną przetwarzania Waszych danych stanowi art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), tzn. dane będą przetwarzane na podstawie Waszej zgody lub na podstawie przepisów prawa.

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych – e-mail: iod.mjo@um.krakow.pl.

Zamknij [X]